HİZMETLER

9
Mar

Hatay'da Çınar İnşaat Farkı

Standard bir inşaat için, prosedür şöyle işleyecektir; betonarme inşaat süresince statik proje tecrübesine sahip inşaat mühendisleri istihdam etmektedir. Ayrıca kendi bünyesindeki İç Mimarlık ve Mühendislik kadrosu ile binaların inşasındaki tüm detayları uygulama projesi olarak hazırlamaktadır. Bu sayede, proje uygulanmadan önce görülmüş, olası istek ve aksaklıklar imalat aşamasından önce tespit edilmiş ve giderilmiş olur. Bina iskeleti zemin etüdü yapıldıktan sonra bilgisayar ortamında, en son deprem yönetmeliğine uygun olarak Radya Temel ve Taşıyıcı Perde Sistemli olarak projelen-dirilmektedir. Temel betonları polyester keçeli mebran ile Bohçalama işlemi yapıldıktan sonra Nervürlü Beton Çeliği kullanılarak yüksek nitelikli Hazır Beton ile oluşturulmaktadır. Ayrıca bina temelinin ve bodrum kat betonarme sisteminin zemin sularından dolayı zarar görmemesi için bina çevresine flexible drenaj hortumları konulmaktadır. Firma inşaat, betonarme yapımında azami dikkati göstermektedir. Her dökülen betonun yedi günlük mukavemet raporları alınıp uygun olması halinde bir sonraki katın betonu dökülmektedir. Betonarme inşaat yapımı süresince Yapı Denetimi firması tarafından kontrol edilmektedir. Statik projeye uygun olarak minimum C30 Hazır Beton dökülmektedir. Binalarımızın katları arasında ses ve ısı geçirimsizliğini sağlamak için şap altına sert polistiren levha türü yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.
 
Normal katların dış cepheye bakan tuğla ve perde betonlarında iç-dış ortamların ısı farklılıklarını önlemek ve binaların iklim şartlarından dolayı yaşlanma etkilerini minimuma indirmek için mantolama tipi ısı izolasyonu uygulaması standart olarak yapılmaktadır. Binalarımızda uygulanan ısı ve ses izolasyonu sayesine alt ve üst dairelere kaçan ısı kayıpları önlenmekte ve mükemmel ısınma sağlanmaktadır.
 
Su tesisatında polipropilen plastik boru kullanılmakta, daire pis su ve yağmur olukları Avrupa normlarına uygun 3.2mm kalınlığında PVC borular ile projelendirilmektedir. Firma İnşaat, elektrik tesisatında can güvenliğine birinci derecede önem vermektedir. Binalarımızda topraklı ve çocuk emniyetli prizler kullanılmakta, daire elektriği kaçak akım röleleri ile güvence altına alınmaktadır. Elektrik tesisatı, TSE belgeli malzemelerle projelendirilmektedir. Bina bodrum katına monte edilen ana kumanda panosu şehir elektriğine ve jeneratöre uyumlu tam otomatik sistem olarak yapılmaktadır.
 
Binalarımızda Türk Telekom yönetmeliğine uygun olarak Kablolu TV hattı ve uydu anten tesisatı yapılmaktadır. Uydu yayınları için çatı ve daire arası gerekli alt yapı hazırlanmaktadır.Firma İnşaat binalarında her daire için en az 2 hat telefon tesisatı çekmekte. Odalar, salon ve mutfağa telefon prizleri takılmaktadır. Telefon kabloları çok telli özel telefon kablosu olarak projelendirilmektedir. Diafon için görüntülü armatürler monte edilmektedir.

KATEGORİLER

Diğer Hizmetlerimiz

KALİTELİ VE UYGUN MALİYETLİ PROJELER Mİ ARIYORSUNUZ?